Fnoob Techno Radio Technothon 2016

100 hours of pure techno from residents present and past an with some very special guests

Also expect some techno goodies over the weekend

Full line up for this years Fnoob Technothon 2016 (GMT Time)
Thursday
17:00 Marco Asoleda
18:00 Hefty
19:00 ToM NiHiL
20:00 Herr Bert
21:00 Neil Birnie
22:00 BRIAN BURGER
23:00 John Rowe
Friday
00:00 Paul Elemental
01:00 Doctor Space
02:00 Mojo
03:00 DJ andyredrum
04:00 Jim Lamb
05:00 Jimmy Vargas
06:00 Sneaky Freq
07:00 Richimed
08:00 CHINASKI_31
09:00 Gav Whalan
10:00 Pedro Leite
11:00 Klinika
12:00 Darmec Sounds
13:00 Nick Maidment
14:00 Adicon
15:00 Bruno Aguiar
16:00 Plan D
17:00 Insomniac Freak
18:00 Voodoopriester (Artist Page)
19:00 Mat & Mik
20:00 The Advent
21:00 DJ LESTER FITZPATRICK
22:00 Lunacybot
23:00 Tom Page
Saturday
00:00 Rob_B
01:00 TWIST3D
02:00 Jerome Baker
03:00 Wyndall Long
04:00 Variant
05:00 Videl Mora
06:00 Emmy J
07:00 Ivan Gafer
08:00 Scott Kilpatrick
09:00 STINGRAYS
10:00 Rossco
11:00 Lapuse Jürgen
12:00 Jon Connor
13:00 Jenny Wren
14:00 Murray Simpson
15:00 Jochen Klang
16:00 Robert Roos
17:00 Nizzy
18:00 Audiocoma (Official)
19:00 EMIR HAZIR
20:00 Neil Landstrumm
21:00 Hackler & Kuch
22:00 Electrorites
23:00 DJ Gemma Furbank
Sunday
00:00 Paul Cook aka Audiopirate
02:00 Aaron Udy
03:00 Paulo AV
04:00 James Aguirre
05:00 Harry torres
06:00 MaxBetta
07:00 Juan Trujillo
08:00 Dark Matter
09:00 Vito Lucente
10:00 BOSSA
11:00 Obliviouz
12:00 Marvin Jarvis Dj and producer
13:00 Thomas Blavius
14:00 Michel van Dinteren
15:00 MssTec
16:00 Andrea Mackintosh
17:00 Daz Furey
18:00 B-Vek
19:00 DJ FAK
20:00 Mark EG
21:00 Mike Humphries
22:00 Kenny Campbell
23:00 Sted Hellvis
Monday
00:00 Tony Pennington & Logan Staggs
01:00 Oddio J
02:00 Andres Salgado
03:00 Afrozoid
04:00 Mat Pay aka Payday
05:00 Byron Gilliam
06:00 Kristof.T
07:00 Terra Montogaya
08:00 Sime-On B2B Ars Dementis (2hrs)
10:00 Diego Mazaneque b2b Ximo Noguera
11:00 Bleeping Tom
12:00 Mind Magnetic
13:00 Simon Hugel
14:00 Neil Armstrong
15:00 Mitch' A.
16:00 Davide Coode
17:00 Phil Backensky
18:00 Araz
19:00 Altered State
20:00 Frank Ross
21:00 Nomad Spectrum